sobota, 1 czerwca 2013

Giełda minerałów

Dzisiaj idę na giełdę minerałow, z jednej strony nie mogę się doczekać, a z drugiej wiem, że mam tyle na głowie i każde godziny poza domem powodują, że później się nie odrobię. No ale cóż ja poradzę, że bardziej mnie ciągnie do skał niż do projektów.
Poniżej wspaniała seria znaczków, którą chyba najczęściej kupuje, szkoda, że teraz nominały się średnio zgadzają :| Można kupić jako arkusz, lub jako serię.
http://filatelistyka.poczta-polska.pl/sklep_pl/850,1,1000000460,18,18,28
Do tego są koperty, w jednej dostałam znaczki :P Może kiedyś doślą mi pozostałe 3 :)http://filatelistyka.poczta-polska.pl/sklep_pl/850,1,1000000476,21,21,24
Może jeszcze podpisze dla nie zorientowanych:
zielony minerał- Chryzopraz związany z rudami Niklu, na praktykach ( w Ząbkowicach Śląskich) szukaliśmy chryzoprazów szkoda, że nie wiedzieliśmy wtedy jak on dokładnie wygląda i jedyne co udało mi się wygrzebać to  marne podróbki, ale też zielone ^^. Nie pamiętam niestety nazwy tych podróbek^^ Przypomniało mi się! To był pimelit.
czerwony minerał- Agat, chyba każdy słyszał, znany kamień^^ jubilerski
żółty :D to nic innego jak Gips, tak naprawdę jest bardziej biało-przezroczysty, ja widziałam go w formie włókienek przypominający trochę plastik, który za długo poleżał na słońcu.
niebieski- znowu rudy tym razem żelaza i Sfaleryt, ile się namęczyłam na przedmiocie rudy z rozpoznawaniem poszczególnych minerałów rudnych ^^ Tak więc sfaleryt pamiętam do dziś :)

A, żeby nie było tak smutno to wkleję moja ulubione dwie kartki z minerałami, pewnie przewinęły się już (jedna nawet miała osobny post). No, ale cóż poradzić pasują do tematu jak ulał. :)


3 komentarze:

 1. Pamiętam kiedyś, gdy zaczynałam wysyłam pocztówki to naklejałam właśnie te znaczki :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam i zapraszam do mojego bloga po odbiór wyróżnienia :)
  http://kartinkifrutinki.blogspot.com/2013/06/liebster-blog-award.html
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię te znaczki z minerałami. Studiowałem geografię, minerały to bardzo ciekawe przedmioty. Mam do nich duży sentyment ; ) Najbardziej podobało mi się na zajęciach rozpoznawanie skał i szukanie skamieniałości ;)))

  OdpowiedzUsuń